Ruby - 4. Nesil Çikolata

Tüm dünyada sevilen 4. nesil yoğun meyveli ve taze, mayhoş ekşi meyvemsi tadı pembe mutluluk rengiyle Ruby çikolata aramızda.

CALLEBAUT RB1 PEMBE ÇİKOLATA ‘RUBY’

ÇİKOLATADA ARTIK DÖRDÜNCÜ BİR ÇEŞİT VAR: 'RUBY' KAKAO ÇEKİRDEĞİNDEN DOĞAN YAKUT PEMBESİ

Bitter, sütlü ve beyaz çikolatadan sonra yakut pembesi, çikolata alanında son 80 yılın en olağanüstü keşfi. Tabiat ananın bu armağanı, hiçbir renklendirici olmaksızın veya meyve aroması veren katkı maddesi kullanılmaksızın sunduğu yepyeni renk ve tat deneyimi ile şaşırtıyor. Bu yeni ürün, Ruby, yani ‘yakut’ adı verilen yeni bir kakao çekirdeğinden doğdu.

RUBY KAKAO ÇEKİRDEĞİNDEN DOĞDU

Ruby ÇikolataKakao uzmanlarımızdan biri, kakao çekirdeklerinde doğal olarak bulunan ve alışılmadık bir kırmızımsı pembe renk ile meyvemsi bir tat sağlayan bu eşsiz bileşenleri keşfetti. Almanya, Bremen’deki Jacobs Üniversitesi ile doğrudan işbirliğimiz sayesinde yavaş fakat emin adımlarla bu keşfin arkasındaki sırları açığa çıkardık. Her şey, bambaşka bir çekirdek türünün ilk örneklerini, ‘işaretçilerini’ gösteriyordu: yani yakut kakao çekirdeğine.
Bu işaretçilerden bol miktarda içeren yakut pembesi kakao çekirdeklerinin ortaya çıkarılması ve çikolata hazırlama sürecinde en iyi ne şekilde kullanılacaklarının bulunması, uzun yıllar süren araştırmaların sonucudur. Bugün Callebaut çikolata üreticileri pembe çikolatanın formülünü özenle ve incelikle geliştirerek, tatlı şeflerine bu olağanüstü renk ve tat ile özgürce yeni lezzetler yaratma fırsatı sunmaktadır..

TATLANDIRICI YOK, RENKLENDİRİCİ YOK

CALLEBAUT RB1 PEMBE ÇİKOLATA ‘RUBY’Yakut pembesi kakao çekirdeği, Brezilya, Ekvador ve Fildişi Kıyısı gibi kakao yetiştiricisi ülkelerde gittikçe yayılmaktadır. Kakao çekirdeğinin yakut çekirdek olması ne cinsi ne de kökeniyle ilgilidir. Çekirdeğin yakut çekirdek özellikleri göstermesi ve yakut pembesi rengi ile kendine özgü tadını vermesi için tipik işaretçilerden doğal olarak içermesi gerekir.
Çekirdekten çikolataya kadar olan süreçte 100 yılı aşkın deneyimiyle Belçika’nın çikolata gurmesi olan Callebaut, yakut pembesi Ruby kakao çekirdeğinin eşsiz duyumsal özelliklerini ustalıkla uyandırmıştır. RB1 pembe çikolata, uzmanlarca seçilen çekirdeklerin titizlikle işlenmesiyle, hiçbir renklendirici ve meyve aroması veren tatlandırıcı katkı maddesi kullanmadan elde edilir..


Pembe çikolata RB1 ile Callebaut, Cocoas şeflerinin ellerinde pembe çikolatayla yapılmış tablet, hindistan cevizli truffles ve pasta vb ürünlerle yepyeni eşleştirmeleri keşfe davet ediyoruz.

Ruby TabletRuby Truffle

Bloga dön